Jezioro Czorsztyńskie

Czorsztyn – Niedzica

Gondole Czorsztynianki

 

  • Rejs po J. Czorsztyńskim przy zamku w Niedzicy
  • Rejs po J. Czorsztyńskim przy zamku w Czorsztynie
  • Rejsy gondolami "Czorsztyninaki" z widokiem na góry
  • Spacer po Jeziorze Czorsztyńskim
  • Malownicza panorama na ruiny zamku z pokładu Czorsztynianki
  • Przystań gondoli w Czorsztynie

 

Armator Jędruś oferuje rejsy uroczymi gondolami Czorsztyniankami po Jeziorze Czorsztyńskim w sezonie od 1 maja do 30 września. Standardowa trasa biegnie między ruinami zamku w Czorsztynie a Zamkiem w Niedzicy. Opcjonalnie można wybrać się w 40min. rejs spacerowo – widokowy dookoła jeziora. Oprócz malowniczego widoku na średniowieczne warownie na horyzoncie zobaczymy także panoramę Pienin, Pasma Gorce, a przy dobrej pogodzie nawet Babią Górę. Flota liczy 6 gondol, które równocześnie mogą przewieźć 72 osoby.

Bilet – zakup w kasach biletowych:

  • w Czorsztynie na parkingu głównym do ruin zamku w Czorsztyńskiego
  • w Niedzicy obok głównej kasy biletowej do zamku w Niedzicy, oraz bezpośrednio w porcie gdzie cumują nasze jednostki u osoby obsługującej pomost

W cenie biletu wstęp na plac zabaw dla dzieci do lat 15.

Cennik i rozkłady – 9-18.00 w sezonie, 9-16.00 poza sezonem, aktualny cennik. Rejsy między zamkami co 15min bez względu na liczbę pasażerów. Rejsy spacerowe dookoła jeziora przy minimum 8 osobach.

Adres przystani w Czorsztynie: P.H.U. “Jędruś” Rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim, ul. Krótka 6a, 34-440 Czorsztyn

 

Dojazd do przystani w Czorsztynie: kierujemy się na zamek w Czorsztynie, a następnie skręcamy w prawo w ścieżkę leśną która prowadzi do przystani nad jeziorem (przystań znajduje się jako druga i oznaczona jest “Port Gondoli” przed wejściem na parking przed przystanią.

 

Adres przystani w Niedzicy: Plaża Zamajerz,  49°25’26.8″N 20°18’52.8″E, Osiedle Zamek , 34-441 Niedzica

 

Dojazd do przystani w Niedzicy: kierujemy się z parkingu głównego zamku w Niedzicy w stronę wozowni, a następnie do plaży nad jeziorem. Przystań równie jest jako druga, zaraz obok plaży Zamajerz.

 

Więcej informacji na stronie www.rejs.net.pl